İnstagram’da Keşfete Nasıl Çıkılır?

İnstagram’da Keşfete Nasıl Çıkılır?

İnstagram dünyada 1 milyardan fazla kullanıcısı olan dev bir sosyal medya platformdur. Bu platformda kullanıcılar istediği videoyu ve fotoğrafı paylaşabilmektedirler. Gerek gezdiği yerler gerek etkinlikler, konserler. Paylaşımların daha çok kişiye duyurulmasının en iyi yollarından biri paylaşılan içeriğin keşfete düşmesidir.

Keşfete düştükten sonra İnstagram kullanıcıları keşfet kısmından sizi takip etmese bile fotoğraf ve videolarınızı görecektir. Beğenileriniz arttıkça keşfete düşme olasılığınız o kadar artacaktır. Aşağıdaki yöntemlerin hepsini uygularsanız instagram keşfetine düşmemek için artık hiçbir sebebiniz kalmamış olacaktır.

İnstagram Efektlerinden Yararlanın

İnstagram sürekli kendini yenileyerek kullanıcılarına daha eğlenceli ve daha kaliteli fotoğraf ve video çekmeleri için efekt ve özellikler getirmektedir. İnstagram üzerinde fotoğraf ve video paylaşacaksanız instagram uygulamasının bol bol efekt özelliklerinden faydalanabilirsiniz. Ne kadar çok instagram efekti kullanırsanız keşfete düşme olasılığınız o kadar yüksektir. Tabi bu efekt kullanmanın yanı sıra takipçi etkileşimi de yapmak gereklidir.

Hikâye kısmında birçok efekt yer alır. Bu efektlerle hem fotoğraf ve videolarınızın görselliğini zenginleştirebilir hem de keşfete düşmeyi başarabilirsiniz. Hikâye ve gönderinin keşfete düşmesi size yeni beğeniler ve takipçiler kazandıracaktır.

Hashtag Kullanın

Hashtag instagram’da olmazsa olmazların arasındadır. Paylaşım yaparken açıklama yapmaktan ve hashtag kullanmaktan çekinmeyin. Keşfet genellikle güncel olan hashtagleri kullananların videolarını yayınlanmaktadır. Örneğin ay tutulma zamanına denk geldiyseniz ve tutulma anına ait bir görsel paylaştıysanız #aytutulması hashtag ile keşfete düşebilirsiniz. Peki ne kadar hashtag kullanılması gerekli sorusuna gelince. Ortalama en az 7 tane hashtag kullanmalısınız.

En sık keşfete düşüren hashtagler #ınstagram, #keşfet #keşfeteal, #fotoğraf, #beğeni ve #yorum hashtagleridir. Bunları sıkça paylaşımlarınızın açıklamada kısmında paylaşırsanız instagram keşfete düşme olasılığınız oldukça yüksek olacaktır. Keşfete düştükten sonra keşfette gezen instagram kullanıcıları paylaşımınızı görebilecektir. Bu şekilde takipçi sayınızdan daha fazla kişi gönderilerinizi beğenmiş ve yorum yapmış olacaktır.

Zamanlamaya ve Beğeniye Önem Verin

İnstagram’da paylaşım yapmanın zamanı oldukça önem arz eder. Şöyle ki sabah erken saatlerde ya da geç saatlerde insanlar uyudukları için paylaşımlarınızı görme olasılığı azalacaktır. Buda beğeni sayınızın düşük olmasına neden olacaktır. Paylaşım yaptıktan sonra paylaşımlarınızın keşfete düşmesi için yüksek sayıda beğeni alması gerekir.

Eğer insanların sosyal medyada daha aktif olduğu saatleri seçerseniz sizi takip eden kişiler paylaşımlarınızı görecek ve beğenecektir. Eğer sorununuz takipçi azlığından dolayı beğeni sayısının düşük olması ise o zaman takipçi sayınızı arttırmaya yönelik çalışmalar yapmalısınız.