İnstagram Fenomen Olma Taktikleri

İnstagram Fenomen Olma Taktikleri

İnstagram fenomen olmak isteyenlerin veya fenomenlerin en sık kullandığımız sosyal medya mecralarından bir tanesidir. Fenomen olmak için instagram tercih edilmesinin sebebi geniş bir kitlenin yer almasıdır. Birçok kişi instagram üzerinde etkili olmanın yollarını aramakta. Birkaç taktiği kullanarak sizde kısa süre içerisinde instagram dünyasında bir fenomene dönüşebilirsiniz.

Fenomen olmak için bir taktik değil birkaç taktiği ihtiyacınız bulunur. Bunları düzenli olarak yaptığınızda 1 kaç yılda fenomen olmak yerine birkaç ayda kolaylıkla fenomen olabilirsiniz. Aşağıda yer alan taktikler hızlı bir şekilde fenomen olmanızı sağlayacak ve daha geniş kitlelere hitap edip takip edilmenizi sağlayacak.

İçerik Üretin

İnstagram üzerinden sadece kendi fotoğrafınızı paylaşarak ünlü olmanız bir hayli zordur. Kendi fotoğrafınızın ön planda olduğu bir fenomen olmak istiyorsanız örneğin gezerek, gezdiğiniz yerde güzel içeriklere sahip fotoğraflar çekerek etkileşim sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra becerilerinizi veya yeteneklerinizi anlattığınız, gösterdiğiniz video ve fotoğraf paylaşımı yaparak içerik sağlayabilirsiniz.

Örneğin heykel yapma alanında bir beceriniz varsa heykel yaptığınız ana ait videolar fotoğraflar paylaşabilirsiniz. Başka bir örnek vermek gerekirse güzel yemekler yapabiliyorsanız yemek yapıp tariflerini ve videolarını paylaşabilirsiniz. Bunu günlük olarak tekrarlamanız gerekmektedir.

Haftada bir içerik ve video paylaşmak yerine her gün içerik ve video paylaşarak etkileşimi taze tutabilirsiniz. İnstagram da fenomen olmak için düzenli olarak paylaşım yapmalısınız. Bu paylaşımlar gerek normal takipçileriniz tarafından gerek instagram takipçi satın al paketinden kazandığınız takipçiler tarafından fark edilip etkileşim alacaktır

Hashtag Kullanın

Hashtag işareti ile videolarınızı doldurarak paylaşımlarınızın birçok alanda görülmesini sağlayabilirsiniz. Instagram ’da bulunan keşfet kısmına bu hashtag sayesinde düşebilir sizi takip etmeyen kişilerin size ait paylaşımları görmesini sağlayabilirsiniz. Öncelikle bunu yapmadan önce hesabınızın herkese açık olması gereklidir. Ayarlar kısmına girerek gizlilik bölümünden hesabınızı herkese açık yapabilirsiniz.

Tatilde bir fotoğraf çekildiyseniz veya video paylaşacaksanız #tatil hashtag kelimesini kullanabilirsiniz. Ya da gündemde olan bir hashtag paylaşımı yaparak da keşfet bölümüne düşerek izlenme, beğenme ve takipçi sayınızı arttırabilirsiniz. Hashtag sayesinde hem sizi takip etmeyen kişiler paylaşımlarınızı görecek hem sizi takip edenler paylaşımınızı görecek hem de beğeni satın al paketi ile ekstradan bir beğeni almış olacaksınız.

Takipçi Satın Alın

Fenomen olmak için kullanılabilecek en güzel taktik ve en işe yarayan taktik takipçi satın al işlemidir. Bu işlemde belli bir ücret ödeyerek istediğiniz sayıda takipçi kazanabilirsiniz. Örneğin fenomen olmak istiyorsunuz ama 1.000 takipçiye sahipsiniz.

50.000 takipçi satın al paketini kullanarak dakikalar içerisinde takipçi kazanır ve takipçi sayınız bir anda 51.000 seviyesine ulaşır. Düzenli olarak takipçi satın aldığınızda ise 1 Milyon takipçiye sahip olarak kısa sürede fenomen olabilir ve mavi tık sahibi olabilirsiniz. Bu yöntemi birçok ünlü dahil olmak üzere fenomenlerde kullanmaktadır.