İnstagram Video ve Resim Nasıl İndirilir?

İnstagram Video ve Resim Nasıl İndirilir?

Günümüzde en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından birisi de instagram oluyor. İnstagram uygulaması içerisinde sayısız video ve resim yükleme imkânı bulunuyor. Hatta takipçi satın al gibi hizmetler söz konusu oluyor. İçerisinde yüklenen bu paylaşımlardan beğendiklerimiz olabiliyor. Böyle durumlarda instagram üzerinden resim indirme olanağı bulunmamaktadır.

Bundan dolayı instagram üzerinden fotoğraf ve video indirmek için farklı araçlar kullanılması gerekiyor. İndirme işleminin yapılabilmesi için çeşitli yazılım ve araçlar kullanılması gereklidir. Mevcut yöntemler arasında çeşitli programların yanı sıra tarayıcılarda bulunuyor.

Android cihaz ve iOS cihazlar için de bu yöntemler değişiklik göstermektedir. Uygun yöntemler resimden birini seçerek video ve fotoğrafları indirilmesi mümkündür. Bunun için çeşitli yöntemler mevcuttur.

İnstagram Kaydetme Özelliği

Günümüzde indirme yönetimine karşı alternatif yollardan biri instagram üzerinden oluşturulan kaydetme yolu oluyor. İnstagram uygulamasına girdikten sonra istediğiniz gönderi üzerine gelmeniz yeterli olacaktır. Gönderinin altında kurdele şekli bulunuyor. Bu şekle tıklayarak Bu gönderi kat etmiş olacaksınız. Kaydedilen gönderiler evi görmek istediğiniz takdirde kaydedilenler sekmesine gitmeniz yeterli olacaktır.

İnstagram üzerinden fotoğraf ve videoyu görmek istiyorsanız bunun en kolay yöntemi bilgisayar üzerinden içerikleri kaydetmektir. Bu yöntem genellikle hafıza kaplamadığı için en çok tercih edilen yöntemler arasında kendine alıyor. Bu işlemler oldukça basittir. Ancak kaydedilenler instagram üzerinde kayıt olmaktadır. Kaydedilen fotoğraflar üzerinde beğeni yükseltmek için beğeni satın alma gibi hizmetler ile popüler olarak ortaya çıkıyor.

Ekran Fotoğrafı İle İndirmek

Ekran fotoğrafı ile indirme işlemi yapmak için öncelikle instagram uygulamasına giriş sağlamanız gerekir. Ardından kaydedilmesini istediğiniz fotoğrafı seçiniz ve ekran görüntüsü alınır. Fotoğraf kırıldıktan sonra telefona kaydedilir.

Günümüzde fotoğrafları indirmenin en kolay yolu olarak ekran görüntüsü kabul ediliyor. Cihazlar üzerinde yüksek çözünürlük bulunur ise kalitesi de de o kadar artış göstermektedir.

Windows Macos Yöntemi

Lightshot programı cihazınıza indirerek kurunuz. Programları açtıktan sonra tarayıcı üzerinden instagram'a girin. Kaydetmek istediğiniz görüntüyü seçerek klavye üzerinden screen tuşuna tıklayarak fotoğrafı çerçeve içine almanız gerekecektir. Fotoğrafı çerçeve aldıktan sonra kaydet yaparak bu işlemi bitirirsiniz. Bu yöntemi alternatif olarak Paint uygulaması da kullanılabilir Bu programlar Windows net üzerinden ile bilmektedir.

İndirdikten sonra kurulumunu yaparak tüm kaydetme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. İşlemler sonrasında fotoğrafı kaydet açıklayarak görselleri .jpg ve .bmp formatlarında kaydetme imkânınız bulunmaktadır. Bu program oldukça basit ve kullanışlı olarak kabul ediliyor. Günlük işlemler için bu program kolaylık ile kullanılmaktadır.

Telefon Üzerinden İndirme Uygulaması İndirmek Güvenilir Mi?

instagram üzerinden video indirme konusunda genellikle programlar tercih edilmektedir. Bu alanda bu özelliği bulabileceğiniz birçok uygulama bulunuyor. Ancak her uygulama için güvenilir dememiz mümkün değildir. Android ve iOS cihazlar üzerinde video ve fotoğraf indirmek için uygulama kullanımı esnasında sizlerden hesap ve şifre istenmektedir. Bu durum ise riskli bir durumdur. Ancak gün geçtikçe instagram kendini geliştirerek güvenlik güncellemeleri gerçekleştirdi.

Güvenilir uygulamalar ile fotoğraf ve video indirme oldukça kolay bir hal aldı. Ancak yukarıda belirtilen yöntemler ile daha güvenli bir indirme işlemi gerçekleştirmesi mümkün olmaktadır. Sizler de güvenilir firmalar bünyesinde instagram takipçi satın al hizmetlerini alabilirsiniz.